BSA Relay Teams

Posted on November 1, 2017 by

Brisbane Relay Championships
12 November 2017
Brisbane Aquatic Center

ENTRIES BELOW:

       
  Event 1- BGS A Boys 9-10 4×50 Medley Relay     Event 2- BGS A Girls 9-10 4×50 Medley Relay
1 Rafael Griffin   1 Olivia Choo
2 Drew Chudleigh   2 Abigail Anderson
3 Charlie Renshaw   3 Anna Lincoln
4 Edward Cooper   4 Bronte Kinloch
         
  Event 3- BGS A Boys 14 & Under 4×50 Medley Relay     Event 4- BGS A Girls 14 & Under 4×50 Medley Relay
1 Alexander Fenton   1 Imogen Tsein
2 Hamish Goodwin   2 Hilary Thomas
3 Hunter Pyne   3 Heorgia Kelso
4 Gis Whittome   4 Isabella Martin
         
        BGS B Girls 14 & Under 4×50 Medley Relay
      1 Amelia Vanderstoep
      2 Mali Smith
      3 Georgie Ellis
      4 Eloise Mitchell
        Reserves
      1 Zoe Fraser
         
  Event 5- BGS A Men’s Open 4×50 Medley Relay     Event 6- BGS A Women’s Open 4×50 Medley Relay
1 Will Seebohm   1 Minna Atherton
2 Alexander Grant   2 Choe Scriggins
3 Joe Jackson   3 Isabel Lampre
4 Brendan Cooke   4 Laticia-Leigh Transom
        Reserves
      1 Mia Fahrensohn
         
  BGS B Men’s Open 4×50 Medley Relay     BGS B Women’s Open 4×50 Medley Relay
1 Callum Williams   1 Catherine McLeod
2 Josh Hardess   2 Bronte Haywood-North
3 Hunter Pyne   3 Madeleine Condren
4 Alex Fenton   4 Gabby Scudamore
        Reserves
      1 Catherine Ta
         
  BGS C Men’s Open 4×50 Medley Relay     BGS C Women’s Open 4×50 Medley Relay
1 Charlie Ormrod   1 Ryleigh Lammert
2 Henry Sommerville   2 Ashlyn Haywood-North
3 Gabirel Christie   3 Gerogia Kelso
4 Matthew Adi   4 Sarah McLeod
        Reserves
      1 Gerogia Tobin
         
  Event 7- BGS A Boys 12 Years & Under 4×50 Medley Relay     Event 8- BGS A GIrls 12 Years & Under 4×50 Medley Relay
1 Ronan Mellick   1 Charlize Fahrensohn
2 Joshua Anderson   2 Sophie Martin
3 Harrison Steindl   3 Cluadia Kelso
4 Samuel Mellick   4 Hannah Bigby
         
  BGS B Boys 12 Years & Under 4×50 Medley Relay     BGS B GIrls 12 Years & Under 4×50 Medley Relay
1 Andrew mcLeod   1 Grace Kinloch
2 Oliver Tsein   2 Nicole Choo
3 George Sayer   3 Georgia Monatgue
4 Edward Sommerville   4 Malee Ellis
        Reserves
      1 Alina Spaty-Keane
         
  BGS C Boys 12 Years & Under 4×50 Medley Relay     BGS C GIrls 12 Years & Under 4×50 Medley Relay
1 Jyan Bigby   1 Christina Griffin
2 Patrick Holmes   2 Hannah Bigby
3 Lewis Martin   3 Florence Edwards
4 Rupert Sommerville   4 Alegra Biscaro
        Reserves
      1 Isabel Griffin
         
  Event 9- BGS A Boys 16 Years & Under 4×50 Medley Relay     Event 10- BGS A Girls 16 Years & Under 4×50 Medley Relay
1 Alexander Grant   1 Catherine McLeod
2 Josh Hardess   2 Chloe Scriggins
3 Gabriel Christie   3 Sarah McLeod
4 Matthew Adi   4 Laticia-Leigh Transom
  Reserves      
1 Finbarr Condren      
         
  BGS B Boys 16 Years & Under 4×50 Medley Relay     BGS B Girls 16 Years & Under 4×50 Medley Relay
1 William Jordan   1 Gabby Scudamore
2 Henry Sommerville   2 Bronte Haywood-North
3 Gregor Stewart   3 Catherine Ta
4 Alexander Campbell   4 Georgia Tobin
  Reserves      
1 Ji Spatny-Keane      
        BGS C Girls 16 Years & Under 4×50 Medley Relay
      1 Gemma Grattan
      2 Isabella Sommerville
      3 Tarra Ellis
      4 Mia Fahrensohn
         
  Event 11- BGS A Boys 9 & 10 Years 4×50 Freestyle Relay     Event 12- BGS A Girls 9 & 10 Years 4×50 Freestyle Relay
1 Drew Chudleigh   1 Anna Lincoln
2 Edward Cooper   2 Abigail Anderson
3 Charlie Renshaw   3 Bronte Kinloch
4 Rafael Griffin   4 Olivia Choo
         
  BGS A Boys 14 Years & Under 4×50 Freestyle Relay     Event 14- BGS A Girls 14 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Alexander Fenton   1 Isabel Martin
2 Gus Whittome   2 Georgie Ellis
3 William Jordan   3 Imogen Tsein
4 Hunter Pyne   4 Gerogia Kelso
  Reserves     Reserves
1 Hamish Goodwin   1 Eloise Mitchell
         
        BGS B Girls 14 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
      1 Amelia Vanderstoep
      2 Hilary Thomas
      3 Mali Smith
      4 Zoe Fraser
         
  Event 15- BGS A Men’s Open 4×50 Freestyle Relay     Event 16- BGS A Women’s Open 4×50 Freestyle Relay
1 Brendan Cooke   1 Gabby Scuadamore
2 Callum Williams   2 Laticia-Leigh Transom
3 Alexander Grant   3 Isabelle Lampre
4 Joe Jackson   4 Minna Atheron
         
  BGS B Men’s Open 4×50 Freestyle Relay     BGS B Women’s Open 4×50 Freestyle Relay
1 Matthew Adi   1 Ryeligh Lammert
2 Charlie Ormrod   2 Madeleine Condren
3 Hunter Pyne   3 Catherine McLeod
4 Will Seebohm   4 Sarah McLeod
         
  BGS C Men’s Open 4×50 Freestyle Relay     BGS C Women’s Open 4×50 Freestyle Relay
1 Alexander Fenton   1 Geogia Tobin
2 William Jordan   2 Tarra Ellis
3 Hus Whittome   3 Catherine Ta
4 Gabriel Christie   4 Mia Fahrensohn
         
  Event 17- BGS A Boys 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay     Event 18- BGS A Girls 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 George Sayer   1 Nicole Chooe
2 Harrison Steindl   2 Hannah Bigby
3 Patrick Holmes   3 Florence Edwards
4 Edward Sommerville   4 Sophie Martin
        Reserves
      1 Allegra Biscaro
         
  BGS B Boys 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay     BGS B Girls 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Joshua Anderson   1 Charlize Fahrensohn
2 Samual Mellick   2 Malee Ellis
3 Andrew Mcleod   3 Georgia Montague
4 Ronan Mellick   4 Claudia Kelso
        Reserves
      1 Cristina Griffin
         
  BGS C Boys 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay     BGS C Girls 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Lewis Martin   1 Grace Kinloch
2 Rupert Sommerville   2 Hannah Bigby
3 Oliver Tsein   3 Alina Spatny-Keane
4 Kyan Bigby   4 Isabel Griffin
         
  Event 19- BGS A Boys 16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay     Event 20- BGS A Girls16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Alexander Grant   1 Gabby Scudamore
2 Gabriel Christie   2 Sarah McLeod
3 Gregor Stewart   3 Catherine McLeod
4 Matthew Adi   4 Laticia-Leigh Transom
         
  BGS B Boys 16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay     BGS B Girls 16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Ji Spatny-Keane   1 Mia Fahrensohn
2 Finbarr Condren   2 Georgia Tobun
3 Nicolas Van Hoorick   3 Catherine Ta
4 Henry Sommerville   4 Tarra Ellis
  Reserves      
1 Alexander Campbell      
         
        BGS C Girls 16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
      1 Gemma Grattan
      2 Chloe Scriggins
      3 Bronte Haywood-North
      4 Isabella Sommerville
         
  Event 21- BGS A Mixed 9 & 10 Years 4×50 Freestyle Relay     Event 22- BGS A Mixed 14 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Anna Lincoln   1 Hunter Pyne
2 Charlie Renshaw   2 Gerogie Ellis
3 Olivia Choo   3 Isabel Martin
4 Kyan Bigby   4 Alex Fenton
        Reserves
      1 Eloise Mitchell
      2 Ji Spatny-Keane
         
  BGS B Mixed 9 & 10 Years 4×50 Freestyle Relay     BGS B Mixed 14 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Bronte Kinloch   1 Gus Whittom
2 Drew Chudleigh   2 Gerogia Kelso
3 Abigail Anderson   3 Imogen tsein
4 Edward Cooper   4 William Jordan
  Reserves     Reserves
1 Rafael Griffin   1 Hilary Thomas
      2 Oliver Tsein
         
        BGS C Mixed 14 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
      1 Henry Sommerville
      2 Amelia Vanderstoep
      3 Mali Smith
      4 Hamish Goodwin
        Reserves
      1 Zoe Fraser
      2 Edward Sommerville
         
  Event 23- BGS A Mixed Open 4×50 Freestyle Relay     Event 24- BGS A Mixed 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Laticia-Leigh Transom   1 Sophie Martin
2 Brendan Cooke   2 Samuel Mellick
3 Minna Atherton   3 Claudia Kelso
4 Joe Jackson   4 Harrison Stendl
  Reserves     Reserves
1 Matthew Adi   1 Andrew McLeod
2 Catherine McLeod   2 Florence Edwards
         
  BGS B Mixed Open 4×50 Freestyle Relay     BGS B Mixed 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Will Seebohm   1 George Sayer
2 Callum Williams   2 Hannah Bigby
3 Isabel Lampre   3 Malee Ellis
4 Gabby Scudamore   4 Patrick Holmes
  Reserves     Reserves
1 Alexander Fenton   1 Georgia Montague
2 Ryleigh Lammert   2 Lewis Martin
         
  BGS C Mixed Open 4×50 Freestyle Relay     BGS C Mixed 12 Years & Under 4×50 Freestyle Relay
1 Alexander Grant   1 Joshua Anderson
2 Sarah McLeod   2 Nicole Choo
3 Madeleine Condren   3 Ronan Mellick
4 Charlie Ormrod   4 Charlize Fahrensohn
  Reserves     Reserves
1 Hunter Pyne   1 Hannah Bigby
2 Mia Fahrensohn   2 Rupert Sommerville
         
  Event 25- BGS A Mixed 16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay      
1 Matthew Adi      
2 Alexander Grant      
3 Gabby Scudamore      
4 Laticia-Leigh Transom      
  Reserves      
1 Josh Hardess      
2 Catherine Ta      
         
  BGS B Mixed 16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay      
1 Sarah McLeod      
2 Gabriel Christie      
3 Catherine McLeod      
4 Hunter Pyne      
  Reserves      
1 Finbarr Condren      
2 Tarra Ellis      
         
  BGS C Mixed 16 Years & Under 4×50 Freestyle Relay      
1 Mia Fahrensohn      
2 Gerogia Tobin      
3 Gus Whittome      
4 Gregor Stewart      
  Reserves      
1 Alexander Campbell      
2 Chloe Scriggins